Refinansowanie kredytu hipotecznego

Mają Państwo możliwość skorzystać z refinansowania, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo na całkowitym koszcie kredytu hipotecznego

Są dwa powody dla których warto skorzystać z refinansowania:

Jeszcze dwa, czy trzy lata temu kredyty hipoteczne były droższe niż teraz, dzięki czemu mamy możliwość znalezienia dla Państwa lepszej oferty niż obecna.

Na przełomie lat ceny nieruchomości rosły średnio ok. 10% rok do roku. Dzięki czemu Państwa wskaźnik LTV (Loan to value) zmalał. Im niższy wskaźnik, tym bardziej można negocjować z bankiem obniżenie marży.

Refinansowanie kredytu hipotecznego – na czym polega?

Usługa refinansowania kredytu hipotecznego polega na przeniesieniu tego zobowiązania do innego banku, dokonując przyspieszonej, przedterminowej spłaty dotychczasowego kredytu w banku, z którego usług już nie chce się korzystać. Nowy bank udziela nowego kredytu na warunkach, które w założeniach mają być lepsze. Zazwyczaj przejawia się to niższą ratą miesięczną, niższą marżą lub promocją związaną np. z niższą prowizją. Refinansowany kredyt hipoteczny musi zachować taki sam cel, czyli może być przeznaczony przez konsumenta jedynie na zakup mieszkania.

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Zachęcamy do wykonania symulacji kredytu hipotecznego, dzięki niej dowiedzą się Państwo, który bank ma najlepszą ofertę.