Pobierz raport BIK

Jak sprawdzić BIK? Jak ściągnąć raport kredytowy?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to ogólnopolska baza danych dotycząca terminowości spłaty zobowiązań kredytowych Polaków (kredyty gotówkowe, hipoteczne, pożyczki i chwilówki). W bazie BIK znajdują się wszystkie zobowiązania kredytowe zaciągnięte na terenie Polski. Informacje o terminowości spłat pomagają bankom w określeniu wiarygodności kredytobiorcy. Szczególnie istotne są zobowiązania, które nie były prawidłowo obsługiwane. Te mogą przeszkodzić w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Zatem przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny powinieneś pobrać raport kredytowy i sprawdzić swój BIK.

Biuro Informacji Kredytowej

BIK to spółka celowa działająca na podstawie specjalnej ustawy Prawo Bankowe. Celem BIK jest zbieranie, ewidencjonowanie i dostarczanie bankom oraz konsumentom informacji o wszystkich zobowiązaniach kredytowych zaciągniętych na terenie Polski.

Co to jest raport BIK?

Raport BIK to zestawienie wszystkich informacji na temat Państwa historii kredytowej. W raporcie BIK znajdują się dane, czy zobowiązania zostały terminowo spłacone, czy też były opóźnienia. Jeśli wystąpiły opóźnienia, to będzie to odnotowane w raporcie Biura Informacji Kredytowej co do dnia i co do kwoty.

Ile trzeba zapłacić za raport BIK?

Raport zakupiony przez Internet kosztuje jednorazowo 39 PLN, a 99 PLN za pakiet 12-krotnego pobrania raportu w trakcie 12 miesięcy lub 198 PLN za możliwość 24-krotnego pobrania w trakcie następnych 24 miesięcy. To nieduże pieniądze w porównaniu do tego jak ważne informacje są tam przechowywane. Którą opcję wybrać? Wykupując droższą opcję, uzyskują Państwo dostęp do alertów kredytowych. Alert kredytowy na bieżąco oraz na koniec każdego miesiąca informuje Państwa w formie SMS-a oraz e-maila, czy ktoś sprawdzał Państwa w bazie BIK. Ma to na celu chronić przed ewentualnym wyłudzeniem kredytu. Ja sam osobiście uważam alerty bik za świetne rozwiązanie.

Dlaczego powinni Państwo sprawdzić swój BIK?

Sprawdzenie swojego raportu BIK uważam za obowiązkowy krok przed staraniem się o kredyt hipoteczny. To ma naprawdę realny wpływ na Państwa ocenę szans w banku. Wniosek kredytowy powinien być poprzedzony dokładną analizą osobistą, finansową i nieruchomości. W przeszłości mogli Państwo popełnić wiele błędów, które są zapisane w bazie Biura Informacji Kredytowej. Są Państwo pewni, że nic takiego nie miało miejsca? Niestety, mogli Państwo zrobić to nawet nieświadomie. W banku analityk będzie widział wszystko, jak na talerzu. Dlatego warto go uprzedzić.

Co trzeba przygotować, żeby założyć konto na bik.pl?

Aby założyć konto na bik.pl muszą Państwo przygotować dowód osobisty oraz jego skan lub zdjęcie. Istotne, żeby wykonany skan lub zdjęcie były dobrej jakości z obydwu stron. Ponadto muszą Państwo dysponować indywidualnym kontem bankowym, z którego trzeba przelać 1 PLN celem dodatkowej weryfikacji. Zaznaczam, że rachunki wspólne, firmowe lub prowadzone na nazwisko panieńskie nie pozwolą na uzyskanie dostępu do bazy BIK. Przelew wykonany z innego rachunku jak własny nie zostanie pozytywnie zweryfikowany.

Jak długo trwa rejestracja, żeby pobrać raport BIK?

Rejestracja zajmie Państwu nie więcej niż 5 minut. Jest naprawdę prosta i nie powinno nikomu sprawić problemu. Całą operację może wydłużyć jedynie weryfikacja dowodu osobistego.

Czy Państwa dane są bezpieczne?

BIK działa na podstawie specjalnej ustawy. Jest to firma, która tylko przetwarza dane oraz odpowiada za dostęp do nich dla kredytobiorców.

Ile czasu zajmuje przygotowanie raportu?

Po rejestracji w systemie, weryfikacji za pomocą dowodu i opłacie z rachunku bankowego raport bik jest dostępny niemal „od ręki” w trakcie tygodnia roboczego. Do kilku minut będą mieć Państwo możliwość podejrzenia raportu w panelu klienta lub pobrania w pliku PDF. W dni wolne od pracy zazwyczaj trzeba poczekać na weryfikację trochę dłużej. Jest to związane z mniejszą dostępnością pracowników.

Skąd można pobrać raport o historii kredytowej?

Wystarczy kliknąć w baner, aby przeszli Państwo na stronę umożliwiającą pobranie raportu BIK.

Pobierz raport BIK

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która monitoruje spłacane przez nas kredyty. Na ich podstawie powstaje tzw. ocena punktowa (ang. scoring). Wartość oceny może wynieść od 0 do 100 punktów. Im lepsza jest Twoja historia kredytowa tym ocena będzie wyższa, a więc większe szanse na pozytywną ocenę przez bank. Osoby, które nigdy nie zaciągały kredytu takiej oceny nie będą posiadały. […]

trackback

[…] W tym etapie powinien zostać pobrany raport BIK, więcej o nim przeczytają Państwo w tym artykule – Jak pobrać raport BIK […]