Najlepszy kredyt hipoteczny za zakup pierwszego mieszkania

Różnica pomiędzy najtańszy, a najdroższym kredytem hipotecznym wynosi ok. 169 450 zł, nie warto przepłacać i psuć sobie nerwów

W całym procesie zakupu istnieje wiele czynników, które mogą ulec zmianom. A gdy coś pójdzie nie tak, może to oznaczać dużo niepotrzebnych nerwów i straconych pieniędzy. Dlatego tak ważna jest niezależna osoba, która upewni się, że zakup Państwa pierwszego mieszkania przebiegnie spokojnie i bez zbędnych niespodzianek.

Na co mogą Państwo liczyć z naszej strony przy zakupie pierwszego mieszkania:

Wybranie najkorzystniejszych ofert bankowych spośród wszystkich banków.

Pomoc w przygotowaniu dokumentów do kredytu.

Wyjaśnienie zapisów umowy kredytowej.

Negocjację dodatkowego obniżenia oprocentowania.

Ponadto mogą Państwo skorzystać z:

Weryfikację stanu prawnego kupowanej nieruchomości.

Sprawdzenie zapisu umów przedwstępnych, rezerwacyjnych czy deweloperskich.

Kredyt Hipoteczny z pomocą eksperta to pewność dopasowania i najlepszej oferty na rynku.

Który bank ma najlepszą ofertę ?

Najlepszy kredyt to z całą pewnością taki, który jest indywidualnie dopasowany do Państwa aktualnej sytuacji finansowej. Niemniej trudno jednoznacznie ocenić, jaka będzie najlepsza oferta bez przeprowadzenia wywiadu i zapoznania się z Państwa potrzebami i oczekiwaniami. Jedno jest pewne – najlepszy kredyt to taki, który jest przemyślany, poddany dokładnej analizie i porównany w miniumum kilku bankach. Podczas podejmowania tak ważnych decyzji, należy pamiętać o tym, by nie podejmować decyzji pod wypływem chwili. Możemy zagwarantować, iż dzięki naszej pomocy wspólnie wybierzemy dla Państwa najlepszy z dostępnych aktualnie kredytów.

Jaki kredyt byłby dla mnie najlepszym?

Niskie oprocentowanie i niska prowizja mogą wydawać się bardzo kuszące. Proszę jednak nie dać się nabrać tanim chwytom marketingowym, gdyż najczęściej kryją się pod tym dodatkowe produkty, które trzeba założyć takie jak konto, karta kredytowa z opłatą roczną jak również ubezpieczenia powodujące podwyższenie całkowitych kosztów kredytu.

Czy mogę skorzystać z promocji Mieszkanie dla Młodych?

Już nie. Każda osoba przed ukończeniem 35 roku życia, nie posiadająca do tej pory prawa własności do mieszkania lub domu mogła przystąpić do programu “Mieszkanie dla młodych”. Powyższe ograniczenia nie dotyczyły osób posiadający 3 i więcej dzieci. Była to rządowa strategia wsparcia młodych osób w nabyciu pierwszego, nowego mieszkania. Polegała ona na dofinansowaniu wkładu własnego oraz dodatkowego wsparcia w spłacie części kredytu. Przed podjęciem decyzji o wyborze mieszkania objętego programem MDM prosiliśmy Państwa o kontakt, ponieważ środki z programu szybko się wyczerpywały. Obecnie program jest niedostępny ponieważ środki się skończyły.

Jaki trzeba posiadać minimalny wkład własny?

W Polsce obowiązuje minimalny wkład własny w wysokości 20% ceny zakupu lokalu. Istnieje jednak możliwość obniżenia tej stawki do 10% wartości mieszkania/domu w sytuacji, kiedy pozostała część zostaje objęta tzw. ubezpieczeniem niskiego wkładu. Taką możliwość oferują niektóre banki w Polsce. Wówczas kredytobiorca musi wpłacić 10% wartości lokalu (tzw. twardy wkład własny, którego wysokości nie da się już obniżyć), a pozostała część jest zabezpieczona na podstawie umowy pomiędzy bankiem udzielającym kredytu a towarzystwem ubezpieczeniowym. Kosztami związanymi z opłatą ubezpieczenia niskiego wkładu zazwyczaj zostaje obciążony kredytobiorca.

Posiadam działkę czy mogę zaliczyć ją do wkładu własnego?

Tak, jak najbardziej

Czym są raty annuitetowe inaczej równe ?

Raty równe w kredycie hipotecznym to system spłat, w którym kredytobiorca co miesiąc spłaca do banku identyczną kwotę raty. Jest jednym z dwóch rodzajów modeli spłat, jakie każdy kredytobiorca ma do wyboru zaciągając kredyt hipoteczny w banku. Plusem tego modelu jest łatwiejsza do osiągnięcia zdolność kredytowa wnioskodawcy (niższa raty w początkowym okresie spłaty zobowiązania), a także możliwość planowania domowego budżetu. Minusem – ryzyko wzrostu stóp procentowych i idący za tym wzrost wysokości raty kredytu.
Jak każdy rodzaj rat, raty równe składają się z części kapitałowej i odsetkowej. Zarówno część kapitałowa jest stała jak i część odsetkowa są różne, w miarę upływu czasu kredytobiorca spłaca coraz więcej kapitału i mniej odsetek. Zawsze jednak rata równa pozostaje na tym samym poziomie, może być jedynie zmienna ze względu na WIBOR.

Czym są raty malejące?

Raty malejące to system spłaty kredytu zakładający stałą część kapitałową i malejącą część odsetkową rat. W początkowym okresie spłaty zadłużenia rata malejąca wymaga większej spłaty odsetek niż rata równa. Dlatego jest od niej większa. Przykładowo w kredycie na 30 lat (360 miesięcy) rata malejąca zrównuje się z ratą równą w 142. miesiącu spłacania zadłużenia. Do tego czasu kredytobiorca spłaca wyższą ratę miesięczną, a po tym czasie – wysokość raty malejącej sukcesywnie spada.

Raty malejące to system, w którym ogólny zysk banku, czyli marża kredytu hipotecznego, przez cały okres kredytowania jest mniejszy niż w ratach równych. System ten opłaca się w sytuacji, kiedy kredytobiorca nie planuje wcześniejszej spłaty kredytu, a samo zadłużenie, np. kredyt hipoteczny, rozłożone jest na długi okres. Wówczas oddaje do banku relatywnie mniejszą kwotę odsetek.

Zachęcamy do wykonania symulacji kredytu hipotecznego, dzięki niej dowiedzą się Państwo, który bank ma najlepszą ofertę.